У селі на Кіровоградщині відкриють «Бабусину світлицю»

04 Грудня 2024, 10:03
У "Бабусиній світлиці" 308
У "Бабусиній світлиці"

У селі Несваткове Олександрівської громади облаштували етно-кімнату «Бабусина світлиця». Її урочисте відкриття заплановане на сьогодні, 4 грудня, на 14-ту годину.

Про це кореспондентці Район.Олександрівка повідомила завідувачка Несватківським клубом Надія Голубець.

З її слів, ідея  створення етно-кімнати у селі виношувалась давно, ще її попередниками. 

На цій посаді Надія лише півтора року. Але цю мрію зуміла втілити у життя. Каже, що це вдалося завдяки допомозі і старости, і біблотекарки. 

«І жителі села активно долучилися», – наголошує.

 Етно-кімнату облаштували власними силами в одній з кімнат клубу.

««Кинули клич» в селі, на сторінках у Фейсбуці про збір експонатів, і люди відгукнулися»,  – розповідає Надія Голубець.

У Несватковому, як відомо, переплелися культури і Поліського краю, і Кіровоградщини. Тому ініціатори створення етно-кімнати мали намір всі експонати скомпонувати, об’єднати і головне – зберегти і залишити хоч часточку автентичності нащадкам.

«Приносили речі люди і з «старого» села, і з «нового». Є цікаві експонати, як на мою думку, які дуже схожі і з Поліссям, і з цим краєм. Порівнюючи їх, бачимо ідентичність в культурах різних частин країни, і це дуже символічно», – зазначає керівниця клубу.

З її слів, є в «Бабусиній скарбниці» більш як сторічний рушник родини пані Ольги Кобилянської (Чабан). Вона, до речі, й не менш цікаві і вагомі речі передала.

А Клавдія Іванівна Фицайло для своєрідного сільського музею передала реставроване ліжко, майже сторічне, зроблене ще її батьком.

«Є ще домоткане полотно на рушники, ткане ще моєю прабабусею, згорнуте у сувійчик і в первісному вигляді. Є багато речей, про які можна з захопленням розказувати», – каже вона.

Та додає, що розказувати можна, але краще – все це побачити на свої очі.

Офіційне відкриття етно-кімнати було заплановане ще на 6 листопада. Та, на жаль, того дня в Олександрівській громаді було оголошено День жалоби, бо прощалися з воїном-земляком, який загинув, захищаючи рідну Україну.

 

 

Коментар
26/01/2025 Неділя
26.01.2025
25.01.2025
24.01.2025