У музеї на Кіровоградщині діє виставка, присвячена ювілею відомого композитора і диригента

З нагоди 125-річчя від дня народження, що відзначалося 10 червня, композитора і диригента Леоніда Усачова (1899-1965) у комунальній установі «Олександрівський краєзнавчий музей» працює виставка «Композитор з Красносілля».
Про це повідомляється на фейсбук-сторінці музею.
Зазначається, що Леонід Усачов народився у селі Красносілля Олександрійського повіту Херсонської губернії (нині село Красносілля Кропивницького району Кіровоградської області) у вчительській родині.
Серед експонатів виставки — копія метричного запису про народження Леоніда Усачова у метричній книзі Семенівської церкви с. Красносілля Олександрійського повіту Херсонської єпархії за 1899 рік. Метрична книга зберігається у Державному архіві Кіровоградської області.
На виставці можна також побачити копії фотознімків, нот та малюнків Леоніда Усачова.
Довідково. З дитинства Леонід всім серцем полюбив українські народні пісні. Записував їх, добре співав сам.
1923 року він закінчив Харківський музично-драматичний інститут за вокальним, диригентсько-хоровим і композиторським фахом. Навчався композиції та теорії музики у блискучих педагогів А. Корещенка, учня М. Римського-Корсакова, та відомого італійського вокаліста, випускника Болонської консерваторії Ф. Бугамеллі.
В 1923-1928-х р.р. Леонід Антонович Усачов викладав музику в Олександрійському педагогічному технікумі, створив хор та керував і диригував ним.
Леоніда Усачова – композитора, диригента, виконавця — знали й шанували далеко за межами України. Його пісні, вальси були дуже попілярними, а ораторії виконували провідні хорові колективи.
У 1928 р. Усачов організував самодіяльний хоровий гурток, з якого згодом постала Державна хорова капела «Дніпрельстан». Для капели писали свої твори композитори Георгій та Платон Майбороди, з нею співав Іван Козловський.
У 1928-48 р.р. Л. Усачов керує хоровою капелою в Запоріжжі.
А ще Л. А. Усачов був першим директором Запорізької обласної філармонії.
Композитор Леонід Усачов – автор «Героїчної поеми» для симфонічного оркестру; «Думи про Запорізьку Січ» для хору та оркестру; хорів а-капелла (без існтрументального супроводу) на слова Тараса Шевченка, Максима Рильського; близько 100 романсів; музики до театральних вистав.
Помер композитор і диригент у 1965 р. в Дніпропетровську.
-
Сьогодні
-
Завтра
-
Незабаром