Всі школярі Кіровоградщини з 1 вересня отримуватимуть безоплатне гаряче харчування

Галина Шевченко

Галина Шевченко

#   719

Підготовку громад до впровадження цієї ініціативи обговорили під час наради в Кіровоградській ОВА. Як наголосила заступниця начальника обласної військової адміністрації Катерина Колтунова, держава поставила чітке завдання — забезпечити стовідсоткове охоплення учнів якісним шкільним харчуванням у межах реформи, ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською.

Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Кіровоградської ОВА.

Для цього у 2026 році передбачено 14,4 мільярди гривень державної субвенції на харчування школярів та ще 1 мільярд гривень на модернізацію шкільних харчоблоків.

Окрему увагу приділили готовності закладів освіти працювати в умовах воєнного стану. Школи мають бути забезпечені резервними джерелами живлення та безперебійним водопостачанням, а також мати чіткі алгоритми організації харчування під час повітряних тривог.

Водночас окремі громади області вже забезпечують безоплатним харчуванням усіх школярів. Серед них — Великоандрусівська, Катеринівська, Підвисоцька та Тишківська громади. Завдяки державній субвенції вони зможуть спрямувати частину місцевих коштів на інші потреби освітньої галузі.

«Мета — 100% охоплення учнів. Це не рекомендація, а завдання для виконання кожною громадою», — підкреслила Катерина Колтунова.

Останні новини

Всі

7 червня 2026

6 червня 2026