Всі школярі Кіровоградщини з 1 вересня отримуватимуть безоплатне гаряче харчування
Підготовку громад до впровадження цієї ініціативи обговорили під час наради в Кіровоградській ОВА. Як наголосила заступниця начальника обласної військової адміністрації Катерина Колтунова, держава поставила чітке завдання — забезпечити стовідсоткове охоплення учнів якісним шкільним харчуванням у межах реформи, ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською.
Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Кіровоградської ОВА.
Для цього у 2026 році передбачено 14,4 мільярди гривень державної субвенції на харчування школярів та ще 1 мільярд гривень на модернізацію шкільних харчоблоків.
Окрему увагу приділили готовності закладів освіти працювати в умовах воєнного стану. Школи мають бути забезпечені резервними джерелами живлення та безперебійним водопостачанням, а також мати чіткі алгоритми організації харчування під час повітряних тривог.
Водночас окремі громади області вже забезпечують безоплатним харчуванням усіх школярів. Серед них — Великоандрусівська, Катеринівська, Підвисоцька та Тишківська громади. Завдяки державній субвенції вони зможуть спрямувати частину місцевих коштів на інші потреби освітньої галузі.
«Мета — 100% охоплення учнів. Це не рекомендація, а завдання для виконання кожною громадою», — підкреслила Катерина Колтунова.
