На Кіровоградщині затримали посадовця на одержанні хабара
За процесуального керівництва прокурорів Кіровоградської обласної прокуратури на одержанні неправомірної вигоди викрито та затримано заступника міського голови однієї з громад області.
Про це повідомляється на сайті Кіровоградської обласної прокуратури.
Як встановлено під час досудового розслідування, підозрюваний, використовуючи свої повноваження, вимагав від фізичної особи 3000 доларів США. За ці кошти обіцяв сприяти у позитивному вирішенні питання щодо оренди нежитлової будівлі для здійснення підприємницької діяльності.
Перший транш в розмірі 1 тисячі доларів США посадовець отримав в серпні минулого року за звернення до Фонду державного майна України з метою прискорення процедури оренди, що зафіксовано правоохоронними органами. Його затримано 11 травня одразу після отримання другої частини неправомірної вигоди.
Наразі посадовцю повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 369-2 КК України.
Судом обрано запобіжний захід — тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 80 прожиткових мінімумів.
Санкція статті передбачає до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
